THY uçağı tuvaletinde bomba notu

THY uçağını tuvaletteki bomba notu yüzünden boşaltıldı

THY uçağı tuvaletinde bomba notu

Türk Hava Yolları'nın istanbul-Toronto seferini yapacak olan uçağının tuvaletine bırakılan ve üstünde ilngilizce olarak " Toronto sana bomba ile geliyorum" yazan bir kağıt bulunması üzerine yolcular boşaltılıp güvenlik araması başlatıldı.


THY'nin TK-17 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçağı 292 adet yolcusunu aldıktan sonra kapıyı kapattı. Bu sırada tuvaletleri kontrol eden kabin memuru bir tuvaletin içinde İngilizce olarak yazılmış ve altında bir gülücük işaret olan " Toronto sana bomba ile geliyorum" yazılı kağıdı buldu.

Bunun üzerine kabin memur derhal pilotun yanına giderek kağıdı gösterdi. Uçağın kaptan pilotu durumu uçuş kulesi aracılığı ile polise iletti. Derhal uçakta bulunan 292 yolcu indirilerek dış hatlardaki 503 ve 504 nolu salonlara götürüldü. Uçak ise arama yapılması için açığa çekildi.

Atatürk Havalimanı emniyet yetkilileri 503 ve 504 nolu salonlardaki yolcuların el bagajı ve üst aramaların yapmaya başladı. Bu arada açığa çekilen uçaktaki bagajların da aşağıya indirilip aranmasının yapılacağı bildirildi. THY yetkilileri tüm güvenlik araması bittikten sonra yolcuların başka bir uçakla Toronto'ya gidecekleri bildirdi.

Bomba izine rastlanmadı

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Toronto seferine  hazırlanan tarifeli uçağında, tuvalet duvarında "bomba" yazılı not bulunması  nedeniyle güvenlik prosedürü gereğince yapılan arama tamamlandı. 

Atatürk Havalimanı'ndan kanada'nın Toronto kentine hareket için  hazırlanan THY'ye ait uçakta, tuvalet duvarında "Bomb to Toronto" yazısı tespit  edilmesi sonucu "push back" sırasında park yerine geri döndü. Güvenlik prosedürü  uygulanan ve yolcuları terminale alınan uçaktaki aramalar sona erdi.

Uçağın yanı sıra yolcuların üst ve bagajlarında yapılan aramada  herhangi bir bulguya rastlanılmadığı bildirildi.

Yolcuların, tahsis edilen başka bir THY uçağıyla Toronto'ya hareket  edeceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER