iOS 8’e Güncelleme Öncesinde Cihazınızı Yedeklemeyi Unutmayın

iOS 8 güncelleme yapabilmek için USB bağlantısı ile iTunes üstünden kablosuz bağlantı sistemiyle yapılabilecek. Güncelleme dosyası da büyük kapsamlı olacağı için indirme işlemi zaman alacaktır.

iOS 8’e Güncelleme Öncesinde Cihazınızı Yedeklemeyi Unutmayın

Bu zamanda bir taraftan da yedekleme işlemi uygulamanız yerinde karar olabilir. Bu şekilde güncelleme esnasında ya da hemen sonrasında olabilecek kötü bir durumun ardından ise yedekten kurulum yapabilir. Resim, şarkı, fotoğraf veya diğer dosyalarınızı kaybetme riski yaşamazsınız.

iCloud Yedekleme işlemi oldukça kullanışlı bir yöntem olmaktadır. iCloud son dönemlerde ünlülerin çıplak olarak fotoğraflarının internete sızdırılmış olmasıyla güvenlik açısından sorgulanıyor, fakat Apple yöntemin emniyeti üzerine bir sorun olmadığını, sızıntıların ise kullanıcıların şifrelerinin ve kimlik avı ya da şifre tahminleri gibi yöntemler ile ele geçirilmesinden oluştuğunu belirtmişti.

Apple yakında iCloud zarfında iki aşamalı olarak kimlik doğrulama niteliğini etkinleştirdi. Yeni bir iOS cihazdan iCloud web sitesine girildiğinde yalnızca şifreyi girmek olmuyor, güvenilir bir şekilde cihaza göndermiş olunan özel parolayı da daha sonraki adımda girmek gerekiyor.

Yedekleme İşlemi

iOS 5 ya da daha güncel olan sürüm kullanıyor iseniz, önemli bulunan sürümlerinizi alıp iCloud’da otomatik yedekleyebiliyor. Fakat bunun için söz konusu olan bu niteliğin etkinleştirilmiş olması gerekiyor. iCloud Yedekleme bulunan seçeneği açılıyor. O seçeneğin altında yer alan şimdi yedekle tuşuna basarak da yedekleme işlemi başlatılmış olunuyor. iOS 8’e güncellemeden evvel, daha önce bu yapılmamışsa, bunun yapılması öneriliyor.

Dosya ve sürüm miktarlarına bağlı bu işlemler bir saate kadar sürebiliyor. Wi-Fi şebekesine bağlı ise, fişe takılmış ve ekranı kilitli ise iCloud’a yedekleme işlemi otomatik bir şekilde yapılıyor. Bilgisayarınızı yedeklemek için iTunes’u ve eş zamanlanmış bir cihaza bağlayın, cihazınız iTunes’un sol sütununda bulunan menüde göründükten daha sonra da cihaza sağ tıklayıp Yedekle yazısını tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER