Androıd 7.0 Nougat Yüklü Telefonda Pil Ayarlarına Hızlı Erişim

Android Nougat sürümü ciddi bir satış hacmi oluşturmuş durumda. Yeni telefonlarda Nougat yüklü bulunurken, mevcut Android telefonlara da güncellemelerle ulaşabiliyoruz. Nougat ile sunulan imkanlardan bir tanesi de pil ayarlarına hızlıca erişim sunulabilmesi

Androıd 7.0 Nougat Yüklü Telefonda Pil Ayarlarına Hızlı Erişim

Hızlı Ayarlar içinde yer alan pil aracına dokunarak, pil bileşen ayarlarını açabilir, pilin kalan yüzdesini ve tahminsel olarak ne kadar sürede cihazı açık tutmaya devam edebileceğini görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Ayrıca aynı bileşen üzerinden pil tasarrufunu kullanabilir veya detaylı bir şekilde pil ayarlarını kullanabilirsiniz. Pil kullanımında yeni bir teknoloji karşınızda Nougat!

Teknolojinin Kanayan Yarası (PİL)

Nougat geliştirmesiyle tüketicisine ufak çaplıda olsa hem fiziksel hemde zihinsel kolaylık sağladığını görmemek olmaz. Teknolojinin kanayan yarası pil ömrü sorunu belkide ilk defa üretici tarafından bu kadar ciddiye alındı ve tüketici isteklerine göre ayarlandı. Umarım diğer üretici firmalarda Androidin bu girişimine kayıtsız kalmaz.

Tüketici Dostu Teknoloji

Nougat bu getirdiği yenilikle telefonda oluşabilecek bataryaya bağlı sorunları en aza indirecek gibi görünüyor. Böyle devam ederse servis gelirlerini biraz azaltmak zorunda kalacak olsalar da tüketicinin kalbini de kazanacak gibi görünüyorlar.

IOS mu Android mi?

Teknolojik piyasada oluşan büyük rekabette güzel bir adım atan Nougat ortalığı biraz daha karıştırmış gibi görünüyor. IOS uyumlu cihazların pazarlama farkıyla oluşan farkta Nougatın bu güzel atağıyla biraz daha olsun kapanacak gibi görünüyor ve sizlere de doya doya bu teknolojiyi kullanmak kalıyor. Her ne olursa olsun bizlere IOS ve Androidin rekabeti devam ederken arkamıza yaslanıp kavgalarını izlemek kalıyor.

Teknolojinin Sunduğu İmkanlar Gittikçe Artıyor

İnsanlar gelişen teknolojiye kayıtsız kalmıyor ve üretilen her başarılı üründe ciddi tüketim hacmi oluşturuyor. Böyle devam ederse daha heyecan verici buluşlarda bizlerle yakın zamanda buluşacak gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER