SEÇİM KAZANMIŞ OLMAK YETMEZ, SORUMLULUK İSTER

Bizim vatandaşımız kendine benzeşen..kendisi gibi yaşayan ve insanları anlamaya çalışan siyasilere oy verir..Oy verir ama bununda en güzel şekilde gereklerinin yapılmasını ister..Bunu istemesi de en doğal hakkıdır..

SEÇİM KAZANMIŞ OLMAK YETMEZ, SORUMLULUK İSTER

Sinop ta tahmin ettiğimiz gibi milletvekili sayısı iki olduğu için Ak parti 1 CHP 1 Millet vekili çıkarmıştır..Önceki yazılarımızda da bu sonucun çıkacağını ön görmüştük..

Ayancık belediye başkanının ikinci sıra aday olması çalışmaları hızlandırmış olsa da sonuç için yetmemiştir..Sayın Ergün ikinci sıradan milletvekili olarak seçilmiş olsa idi Sinop a faydalı olurdu..Siyasetçi olarak başarılı biri olduğunu belediyecilik döneminde gördük..

Seçim sonuçlarından çok.. benim en fazla bozulduğum konu CHP li seçmenin Ak Partinin oylarını düşürüp, mecliste sandalye sayısı az olsun diye HDP ye verdikleri oylardır..

Yıllarca terör örgütü ile mücadele edildi..Bu mücadelede yaklaşık 32,000 kişi askerlik çağındaki cıva gibi delikanlılarımızı,Mehmetçiğimizi,vatan savunmasında şehit verdik..ülkemiz bu mücadelede milyonlarca lira zarara uğradı..Tüm bunları yok gibi gören CHP li ler  ve feto örgütünden canı yananlar HDP ye oy verdiler..

Bir konuyu merak ediyorum..Ak Parti bu ülkeye HDP kadar zarar mı verdi..Neden bu parti gitsin de bu ülke ne olursa olsun diyecek kadar kinlendi bu partiye insanlar..Aynı ülkede yaşayan insanlar olarak biz sizden neyi eksik görüyoruz da aramızda bu kadar uçurum doğuyor.. Ya da siz mi bakar kör oldunuz..Diğer partilere verilen oy için hiç kimseye bir şey diyemem..CHP ye verilen oylara üzülmem ama terör örgütünü siyasete karıştırıp CHP yi siyasi terör olan HDP ye alet etmeniz beni üzüyor..

1977 Yılında çocuk olmama rağmen ülkenin genel durumunu bende az çok hatırlıyorum..Yağ yok..Tuz yok..Akaryakıt yok..Yok oğlu yok..Bu yokluğu 18 yaşında gençlere anlatamazsınız.Bu gün 40 veya 45 yaşına gelmiş insanlar bunları bilir. Bizim insanlarımız bu yoklukları gördüler..

 Ölmüş evladını fakülte hastanelerinden senet yaparak aldığı günleri ben biliyorum..Çok uzağa gitmeye gerek yok..1992 yıllarında hatırlı bir tanıdığınız veya siyasetçi bildiğiniz biri yoksa  hastanelerde işleriniz düzgün yürümüyor..işleriniz görülmüyordu..

1993-Yılında Ankara da Hacettepe ye tanıdık bir garibanın hanımını kanserden yatırdık.O dönemin millet vekili merhum Kadir Bozkurt aracılığı ile o hastanede vefat etti ödemeler yapılmayınca cenazeyi alamadılar..Tekrar rahmetli vekili aradık hiç masraf ödemeden cenazeyi Türkeli ilçemize kadar göndermişti..Biz bunları yaşadık gördük ve yardımcı olduk..

 Bu güne gelindiğinde nüfus kağıdı cebinde olan her vatandaş tedavisini istediği hastanede yaptırabiliyor..Beş yıldızlı otel gibi özel hastanelerimiz var artık..İsteyen Devlet hastanelerinde..İsteyen özel hastanelerde tedavi olabiliyor..

Çalışmak istedikten sonra istediğiniz yerde alın terini akıtacağınız iş var..Bana göre işsizlik yok..iş beğenmeme var..Vatandaşa gel bir kamyon yük var bir saatte indirirsiniz yüz Tl vereyim diyor..kahvede oturuyorlar o işi yapmaya gelmiyorlar..

Bizim insanımıza az iş olacak..masa başı olacak..çay,kahve önünde olacak..2.500.00 TL de maaş olacak ki o zaman çalışmaya bir çok kişi gelir..

 Bizlerde millet olarak vatan sevgisi elbette ki var ama dışarıdan ülkemize uzanacak bir eli görmemiz lazım..Net bir şekilde bunu gördüğü zaman bizim insanımız o elleri el birliği ile kırmak için can siper hane mücadelesini verir..

 Kendi içimizde ülkemizin daha sağlıklı bir yerlere gelmesi için mücadele ruhumuz zayıf..Avrupa da ben vergi vermez isem Ülkem zayıflar bana hizmet edemez mantığı var..Bizler de de nasıl Devlete az vergi öderim mantığı var.

 Bu caddeler sokaklar hepimizin ortak kullanım alanı buralar kirlenirse gelecekte evlatlarımıza kirli ve yaşanılmaz bir ülke bırakmayalım mantığı yok..Yaptığımız işler günü kurtarma yönünde ve ben merkezli..Oysa ki ileriki yılları düşünmek..ben olmuşum Devletim olmayınca..komşum yada çevrem olmayınca yaşamanın ne anlamı var şeklinde düşünüp bir çok konuya duyarlı olmalıyız..

  Belediyeler bir çok yere oturma alanları ve çocuk parkları yapıyorlar..Bazı yerlerde görüyoruz o yapılanları kesiyorlar veya yakıyorlar..kırıyorlar..Bu olumsuzlukları görsek bile ben neden kötü oluyum diye görmezden gelen insanlar var..O hizmetler hepimizin cebinden çıkan paralarla yapılıyor..Milli servet..Onu yapan belediye den fazla vatandaş olarak bizler onlara sahip çıkmalıyız..

Her şeyi seçtiğimiz insanlardan bekleyemeyiz..Onları seçen bizleriz..Seçilmişlere vekalet veriyoruz ama asıl olan vatandaştır..Asıl olan bizleriz..Bizde her konuda duyarlı olmalıyız..Seçilmişler de seçilmenin rehaveti ile kendilerini vatandaşın üzerinde zannetmesinler..Zaman çok çabuk geçiyor ve göz açık kapayana kadar seçim zamanları geliyor..

  Seçilmek insanı sevindirse de haz verse de onun insani,vicdani,Dini sorunlulukları büyüktür.Bir çok seçilmiş bunun sorumluluğunu bilip bu doğrultuda vatandaşa hizmet edeceğini düşünüyorum..Aksi hareket edenler zaten bir dönemi geçemiyor vatandaş bu tür davrananlara kırmızı kart gösteriyor..Bu noktada Ak parti Sinop tan seçilen Sayın vekil sorumluluklarını bilen biridir..Vicdani terazisi hassas olan biridir..İmkanlar dahilinde Sinop ve ilçelerine güzel hizmetler edeceği kanaatim tamdır..

  Ülkemiz ve milletimiz için seçimlerin hayırlı olasını,seçilmişlerin güzel hizmetleri vatandaşlarla buluşturmasını temenni ederim..Bizi takip eden tüm takipçi ve okuyucularımıza selam ve saygılarımı sunarım..

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER