Yok böyle birşey! Önce ablasını sonra kardeşini kaçırdı!

MUŞ'ta Cuma günü Valiliğin kısa bir açıklamayla duyurduğu kız kaçırma olayının arkasından kan donduracak bir olaylar silsilesi çıktı.

Yok böyle birşey! Önce ablasını sonra kardeşini kaçırdı!

MUŞ'ta Cuma günü Valiliğin kısa bir açıklamayla duyurduğu kız kaçırma olayının arkasından kan donduracak bir olaylar silsilesi çıktı. Önce akrabası olan genç kızı zorla kaçırdı, tutuklandı. Hapisten çıktı, kaçırdığı kızın evlendiğini öğrenince bu kez kardeşini kaçırdı. Yetmedi kızın babasının evini de kalaşnikofla taradı.

Muş'un Toprakkale köyünde yaşayan Ergün Balkaya (24), akrabası olan ve Muratpaşa Mahallesi'nde oturan Elif Ş.'yi (22) ailesinden istedi.

AİLESİ KAÇIRDIĞI KIZI GERİ GÖNDERDİ!

Ancak aile evliliğe onay vermedi. Balkaya, geçen mayıs ayında bir gece silahla evlerini basıp Elif Ş.'yi zorla bir araca bindirerek kaçırdı. Köye götürdüğü genç kız, Balkaya'nın ailesi ve yakınları tarafından evine gönderildi. Ancak genç kız ve ailesi şikâyetçi olunca Balkaya tutuklandı.

KAÇIRDIĞI KIZ BAŞKASIYLA EVLENDİRİLİNCE...

Ailesi tarafından evlendirilen Elif Ş. şehir dışına yerleşti.

Cezaevinden tahliye olan Balkaya ise Elif Ş.'nin evlendiğini öğrenince bu kez kız kardeşi Kübra Ş'yi istedi. Ancak aile bu talebi de reddetti. Bunun üzerine Balkaya, Kübra Ş.'yi de iki ay önce silah zoruyla kaçırarak köyüne götürdü.

AİLESİ İKİNCİ KIZI DA GERİ GÖNDERDİ

Ancak ailesi ve köylüler Kübra Ş.'yi de geri gönderdi. Bu duruma öfkelenen Balkaya, bu kez de kızın babasının evini Kalaşnikof'la taradı.

O TUTUKLANDI, GENÇ KIZ DA EVLENDİRİLDİ

Olaydan sonra arkadaşları ile birlikte kayıplara karışan Ergün Balkaya ve kendisine yardım eden beş arkadaşı, perşembe günü Toprakkale köyünde yapılan operasyonla yakalandı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Balkaya ve üç arkadaşı tutuklandı. Balkaya'nın yeniden cezaevine konulmasının ardından Kübra Ş. de önceki gün ailesi tarafından bir yakınıyla evlendirilerek şehir dışına gönderildi. 

Ergün Balkaya ve 3 arkadaşının tutuklandığı olayda 1 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 3 adet şarjör ve 18 adet fişek, 1 adet 7.65 mm Çekoslovak Vzor marka tabanca, bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve 20 adet fişek ele geçirilmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER