Şike ve Ergenekon hakimleri Yunanistan'a kaçarken yakalandı

Edirne'de düzenlenen operasyonda,  Fenerbahçe Başkanı  Aziz Yıldırım'ın da yargılandığı şike davasına bakan hakim Bülent Kınay ile Ergenekon hakimlerinden  Fatih Mehmet Uslu,  Yunanistan'a kaçarken yakalanarak gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, FETÖ/P.

Şike ve Ergenekon hakimleri Yunanistan'a kaçarken yakalandı

Edirne'de düzenlenen operasyonda,  Fenerbahçe Başkanı  Aziz Yıldırım'ın da yargılandığı şike davasına bakan hakim Bülent Kınay ile Ergenekon hakimlerinden  Fatih Mehmet Uslu,  Yunanistan'a kaçarken yakalanarak gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan şüphelilerin  Yunanistan'a kaçacağı bilgisi üzerine harekete geçti.  Yunanistan sınırında yapılan çalışmalarda, 2  Pakistan uyruklu insan kaçakçısı ile bir grup kaçak yakalandı. Yapılan incelemede, şüphelilerden ikisinin FETÖ/PDY soruşturma kapsamında,  İstanbul  Bakırköyve  Kayseri'den hakkında yakalama kararı bulunan,  Fenerbahçe Başkanı  Aziz Yıldırım'ın da yargılandığı şike davasına bakan hakim Bülent Kınay ile Ergenekon davası hakimlerinden  Fatih Mehmet Uslu olduğu belirlendi. Uslu'nun da  Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi ve  Tavşanlı mahkemelerince yakalama kararı olduğu belirlendi.

SORGUYA ALINDILAR

Yunanistan'a kaçarken yakalanan FETÖ şüphelisi hakimler Bülent Kınay ve  Fatih MehmetUslu ile iki  Pakistan uyruklu insan kaçakçısı gözaltına alındı. Şüphelilerle ilgili soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER