Helin'i internetten 9 taksitle öldürmüş!

SOSYAL medya hesabında ‘Gizli bir platonik sapığım var.

Helin'i internetten 9 taksitle öldürmüş!

SOSYAL medya hesabında ‘Gizli bir platonik sapığım var. Sokağa çıkmaya korkuyorum’ diye yazan lise öğrencisi Helin Palandöken’i (17) pompalı tüfekli öldüren, 2 arkadaşını da yaralayan Mustafa Yetgin (21) tutuklandı.

Helin'i katleden caninin olay günü teslim aldığı tüfeğin, yurtdışından internet üzerinden sipariş verilerek getirildiği ve ruhsatsız olduğu öğrenildi.

BİZDEN İSTEDİ, YOK DEDİK... İNTERNETTEN GETİRTTİK...

Katil Mustafa Yetgin'e silahı satan işyeri sahibi "Bize gelip istediği tüfeği söyledi. Bizde bulunmadığını ve internet üzerinden siparişle getirebileceğimizi söyledik. Kabul edince internet üzerinden tüfeği getirdik” dedi. Benzer tüfeklerin internetten 9 takside kadar satın alınabildiği belirtiliyor.

HELİN GÖZLERİNİ KAPATTI, O DA KARNINA ATEŞ ETTİ

Helin’in cenazesinde konuşan bir öğrenci, “Helin gözlerini kapattı, o şahıs karnına ateş etti” dedi. Olay sırasında yaralanan ve Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen lise öğrencilerinden Cemil Yıldız’ın (17) tedavisine devam edilirken, Deniz Morsümbül ise (18) taburcu edildi.

HEM ÇİÇEK GÖNDERİYOR HEM TEHDİT EDİYORDU

Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bilişim ve Teknoloji alanında okuyan Helin Palandöken’in okul arkadaşı Enis Koç, “Olay yakınımda oldu. Kırmızı bir arabadan inip ‘selam gençler’ dedi. Sonra ateş açmaya başladı. Bu kişinin Helin’i daha önceden de rahatsız ettiğini duydum. Okula gelip çıkışını bekliyordu” dedi. 

Palandöken’in ismini vermek istemeyen bir sınıf arkadaşı ise “Helin bir yıl boyunca arkadaşlık yaptığı bu çocuktan okulun açılmasıyla ayrıldı. Çocuk sürekli rahatsız ediyordu. Helin, Tuzla Belediyesi’nde staj yapıyordu. İşyerine çiçek yolluyormuş. Tehdit de ediyormuş. İş çıkışları bekliyormuş. Helin korktuğunu bize anlatıyordu” dedi.

Liseli Helin'in cenazesinde olay! Silahlar patladı

Helin öldürülmeden önce bu mesajı paylaşmış! Katili Mustafa Yetgin tutuklandı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER