Erdoğan itiraf etti: İhanet ettik ben de bundan sorumluyum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul müstesna bir şehir ama biz kıymetini bilemedik, ihanet ettik.

Erdoğan itiraf etti: İhanet ettik ben de bundan sorumluyum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul müstesna bir şehir ama biz kıymetini bilemedik, ihanet ettik. Ben de bundan sorumluyum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesinde Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi'nde konuştu.

BEN DE BUNDAN SORUMLUYUM
Erdoğan, "Kadim şehirlerin en önemli güzelliği, ana karakterlerini kaybetmeden yeniyi bünyelerinde eritmesi, özlerinden katarak yeniden yoğurmasıdır. İstanbul bu açıdan gerçekten müstesna bir şehirdir. Ama biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum." dedi.

DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN ŞEHİRLERDEN BİR TANESİ
"Burası (İstanbul), Fatih Sultan Mehmet Han'dan beri ilmin, kültürün, siyasetin, sanatın ve ticaretin payitahtı olmuş bir şehir." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bugün de İstanbul onca yaşadıklarına rağmen halen ayaktadır. Türk-İslam medeniyetinin kalelerinden biri olmayı sürdürmektedir. İşte belediye başkanı olduğum zaman 8 milyon nüfus, şimdi 15 milyon nüfus... Böyle bir şehir. Dünyada eşi benzeri olmayan nadide şehirlerden bir tanesi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER