Çelik'ten Fakıbaba'ya 'Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın' telefonu

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın "Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın" açıklaması gündeme oturmuştu. Kamuoyunda eski bakan Çelik'in suçlandığı yorumları yapıldı.

Çelik'ten Fakıbaba'ya 'Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın' telefonu

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın "Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın" açıklaması gündeme oturmuştu.

Kamuoyunda eski bakan Çelik'in suçlandığı yorumları yapıldı. Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Pazartesi günkü yazısında bu konuyu kaleme aldı.

Fakıbaba ve Çelik'in konuyu görüşüp tatlıya bağladığını yazan Zeyrek'i Çelik, telefonla aradı. Zeyrek eski bakanla aralarındaki konuşmayı köşesinde aktardı:

 FARUK ÇELİK: BEN YANLIŞ ANLAMAYI DÜZELTTİM

"GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın “Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın” açıklamasına tepki gösteren selefi Faruk Çelik’le görüşüp, sözlerinin yanlış anlaşıldığını söylemişti. Bu konuyla ilgili pazartesi günkü yazımı okuyan Çelik, telefonla aradı ve şunları söyledi: “Ben yanlış anlamadım. Kamuoyu yanlış anladı. Sosyal medyada Bakan Bey’in beni suçladığı yorumları yapıldı. 20 saat bekledim. Kendisi düzeltsin istedim. O düzeltmeyince kamuoyundaki yanlış anlamaları ben düzelttim.”

Çelik, bakanlığı döneminde Fakıbaba’nın dikkat çektiği fatura yolsuzluğu nedeniyle 39 milyon liralık teşvik primine onay vermediğini ve çok suç duyurusunda bulunduğunu da sözlerine ekledi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER