97 göçmen boş arazide yakalandı! İstanbul'a diye Elazığ'a bırakmışlar

Van'dan karayolu ile İstanbul'a gitmeye çalışan 97 yabancı uyruklu şahıs, otogar yakınlarında bırakıldıkları yerde yakalandı.

97 göçmen boş arazide yakalandı! İstanbul'a diye Elazığ'a bırakmışlar

Van'dan karayolu ile İstanbul'a gitmeye çalışan 97 yabancı uyruklu şahıs, otogar yakınlarında bırakıldıkları yerde yakalandı. Geçtiğimiz hafta içinde de 130 yabancı uyruklu şahıs yakalanmıştı

İHA'nın haberine göre; Elazığ şehirlerarası otobüs terminalinin yakınlarındaki bir alanda grup halinde yabancı uyruklu şahısları gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, İstanbul'a gitmeye çalışan ve izin belgeleri olmayan 70 Afganistan ve 27 Pakistan uyruklu olmak üzere toplam 97 şahsı gözaltına aldı.

İSTANBUL'A GÖTÜRECEĞİZ DEYİP ELAZIĞ'A BIRAKMIŞLAR

İnsan tacirlerinin, İstanbul'a götüreceğiz diye Van'dan aldıkları 97 kişiyi Elazığ'da bıraktıkları ortaya çıktı. Şahıslar, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten Göç İdaresi Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

4 gün öncede yine Van'dan İstanbul'a gitmek için yola çıkan 130 Afganistan ve Pakistan uyruklu şahıslar Elazığ'a yakalanmıştı.

elazığ göçmen
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER