Kredi Notu Nasıl Hızla Yükselir

Bankalara yaptıkları başvuru sonrasında olumsuz yanıt alan ve bunun nedeni olarak da kredi notunun düşük olduğunu öğrenen kişiler, kısa yoldan nasıl kredi notlarını daha yüksek rakamlara çıkaracaklarını düşünmekte ve araştırmaktadırlar

Kredi Notu Nasıl Hızla Yükselir

Kredi Notu Nasıl Hızla Yükselir?

Kredi kartı kullanan kişilerin kredi notu yükseltme için yapması gerekenleri şu şekilde listeleyebiliriz.

  1. Herkesin de bildiği gibi, kredi kartınız ile yapacağınız harcamaları ya da kredi kartınızda bulunan borçları vakit geçirmeden zamanında ödemelisiniz. Borcunuz ne kadar çok ya da ne kadar az olursa olsun, banka sizden zamanında ödeme yapmanızı isteyecektir. Bankaların kayıtlarında gün gece 24:00 itibari ile diğer güne geçecektir. Bundan dolayı, size belirtilen son ödeme tarihinde, en geç gece 24:00’e kadar ödeme yapmış olmalısınız. Bunun sonrasında yapacağınız ödemeler sizden istenenin üzerinde olsa bile, borcunuzu gecikmiş gösterecek ve kredi notunuzu yükseltecektir.
  2. Kredi kartı borcunuzun ödemesini yapmak için illa ki hesap kesim tarihini beklemenize gerek yoktur. Ay içerisinde dilediğiniz zaman ödeme yapabilirsiniz. Eğer ara ödemeler yaparsanız, bu durum da kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacaktır. Eğer ara ödeme yaparsanız ve bunu alışkanlık haline getirirseniz, bankanız tarafından aranabilir ve kısa sürede limitinizin arttırılacağını da öğrenebilirsiniz.
  3. Bankaya yaptığınız başvurularda kredi notunuzdan dolayı olumsuz yanıt aldığınızı öğrendiğinizde, size bahsedeceğimiz yöntemleri en az 2 ay boyunca uygulamalısınız. Bu süre içerisinde hangi banka olursa olsun kredi kartı ya da kredi başvurusunda bulunmamalısınız. Eğer yeni bir başvuru yaparsanız, kredi notunuz yine düşüşe geçecektir. Çünkü kredi notunuz belirlenirken, bankalardaki nakit arayışınız da göz önünde bulundurulacaktır. Onay alınmış ya da reddedilmiş her başvuru, kredi notunu düşürecektir.
  4. Adınıza kayıtlı olan cep telefonu faturanız, elektrik, su ya da doğalgaz faturanızı kredi kartınızdan ya da banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatına almalısınız. Bu durum, banka ile düzenli olarak çalışacağınız anlamına gelecektir. Bu da kredi notunuza doğrudan etkide bulunacaktır.
  5. Kredi kartlarının limiti ne olursa olsun, zaman zaman limitin daha üzerinde borç olduğu ile karşılaşılmaktadır. Bankanın işlem için sizden tahsil edeceği faiz ile birlikte ortaya çıkan bu duruma çok dikkat etmelisiniz. Ekstrenizin düzenleneceği tarihte kredi kartınızın limitinden daha fazla borcunun olması, kesinlikle kredi notunuzu düşürecektir. Bunu kontrol altına alabilmek adına, ara ödemeler oldukça önemlidir.
  6. Kredi notu yükseltme yöntemlerinde kredi kartı kullanacak olan kişiler, sadece bu beş yöntemi uygulayarak kısa sürede notlarını arttırabilirler. Kredi notunuzun daha yüksek seviyelerde olması kesinlikle zor bir durum değildir. Sadece neyi nasıl yapmanız gerektiğinizi bilmelisiniz. Eğer borçlarınızı zamanında öder, finansal işlemlerinizi bankalar aracılığı ile yapar ve bankanın sunduğu otomatik ödeme talimatı ve periyodik limit arttırımı gibi hizmetlerden faydalanırsanız, Kredi Kayıt Bürosu tarafından bu durum olumlu değerlendirilip kredi notunuz da arttırılacaktır.

.

Kredi notu yükseltme işlemleri için kredi kartı kullanıcıları, en bilinen uygulama olan ödeme alışkanlıklarından yola çıkacaktır. Ancak, kredi kartları ile yapacakları alışverişler ve ödemelerini zamanında yapmaları, onların kredi notlarını yükseltse de zaman bakımından daha uzun sürelere ihtiyaç duyulacaktır. Bunun yerine, kredi kartını daha etkili kullanabileceğiniz yöntemler ile kredi notunuzu yükseltmeye çalışmalısınız.

Kredi notu yükseltme işlemleri için belirtilen onlarca farklı yöntem bulunsa da, asıl önemli olan kişilerin kredi kartı ile yapacakları yükseltme işlemleridir. Eğer kişilerin kullandıkları bir kredi kartları varsa, kredi notlarını birkaç ay gibi kısa bir sürede daha yüksek seviyeye çıkarmaları ve bu sayede de kredi başvurularına olumlu yanıt almaları mümkündür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER