Findeks Ticari Sorgulama Paketleri

İsmini genel olarak kredi notu sorgulama işlemleri ve banka sicili konusunda duyduğumuz Findeks, artık sadece bankaların kullanımı için değil, bireysel sorgulamalar ve ticari faaliyetlere yönelik de kullanılabilmektedir. Özellikle ticari alanda hizmete açılmasının ardından, senetle ya da çek karşılığında işlem yapmakta olan kişiler, ticari faaliyetlerinde daha kendilerini daha güvenli hissetmektedirler

Findeks Ticari Sorgulama Paketleri

Çünkü, yapacakları sorgulama ile birlikte, alıcı olan tarafın bankalar ile olan ilişkisi, kredi notu, banka sicili, çek ödemeleri ve çek geçmişlerini detaylı bir şekilde görebilmektedirler. Bu sayede de alacaklarını daha kolay tahsil edecekleri müşteriler ile çalışma şansına sahip olmaktadırlar. Findeks ticari paketler ise, kullanım sağlayacak kişilere ve kişisel tercihlere göre farklı ücretlerde sunulmaktadır.

Findeks Ticari Sorgulama Paketleri

Findeks ticari paketler genel olarak ele alındığında, hangi alanda kullanılabildiği, ne kadar ücret ödenmesi gerektiği ve kullanım kotaları hakkında şu açıklamaları yapabiliriz.

  • Paket 1: Oluşturulan ilk Findeks paketinde, 100 adet Findeks kredi notu sorgulaması, 12 adet kredi notlu risk raporu ve 12 endeksli çek raporu sorgulama şansı bulunmaktadır. Bu paketi satın almak isteyen kişiler 218 TL+KDV ödeme yapacaktır. KDV dahil tutar ise 257,24 TL’dir.
  • Paket 2: Daha düşük miktarda sorgulama yapacak olan işletmeler için oluşturulan ikinci pakette, 10 adet  kredi notlu risk raporu ve 1 adet de kişisel sorgulama hakkınız bulunmaktadır. Bunun için ödeyeceğiniz tutar 63 TL+ KDV’dir. Bu da toplamda 74,34 TL’ye denk gelmektedir.
  • Paket 3: Üçüncü Findeks paketinde yılda 25 adet kredi notlu risk raporu ve 1 adet de kişisel sorgulama hakkı sizlere sunulmaktadır. 126 TL+ KDV olarak belirlenen bu paket için 148,68 TL ödeme yapmanız gerekecektir.
  • Paket 4: Yılda 50 adet kredi notlu risk raporu sorgulaması yapacağınız buna ek olarak da 1 adet kişisel sorgulama ve 1 adet de endeksli çek raporu sorgulaması yapacağınız Findeks paketinde 207 TL+ KDV’lik bir ücret belirlenmiştir. Buna göre kişiler 244,26 TL ödeme yaparak paketi satın alabilecektir.
  • Paket 5: Daha fazla sorgulama yapacak olan kişiler tarafından tercih edilen beşinci paket içeriğinde, 100 adet kredi notlu Findeks risk raporu sorgulaması, 12 adet risk raporu sorgulaması ve 12 adet de endeksli çek raporu sorgulama hakkınız bulunmaktadır. 356 TL+ KDV olarak belirlenen bu paket için ödenmesi gereken toplam ücret 420,08 TL olarak belirlenmiştir.
  • Paket 6: Yıllık 500 adet kredi notlu risk raporu sorgulaması yapmak isteyen kişiler için hazırlanan altıncı paket içeriğinde 1.512 TL+ KDV yani toplamda 1.748,16 TL ödeme yapılması gerekmektedir.
  • Paket 7: Yılda 1000 adet kredi notlu risk raporu sorgulaması yapacağınız Findeks paketinde, yıllık ücret olarak 2.970 TL+ KDV yani 3.504,60 TL’lik ücret belirlenmiştir.

Findeks ticari paketler arasında belirlediğimiz 7 paketin içeriği, kredi notlu risk raporuna endekslidir. Ancak, kişiler daha çok çek ile ticari faaliyet yapıyorsa, çek paketlerini satın alabilirler. Bunun için ise belirlenen paketler şu şekildedir.

  • Çek Paketi 1: Yılda 10 karekod sorgulaması için KDV dahil 7,08 TL
  • Çek Paketi 2: Yılda 50 karekod sorgulaması için KDV dahil 35,40 TL
  • Çek Paketi 3: Yılda 250 karekod sorgulaması için KDV dahil 177,00 TL

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER