Suriye'ye askeri müdahale mi yapılacak?

Suriye'de yaşanan insanlık dramının ardından ABD'den Suriye ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

Suriye'ye askeri müdahale mi yapılacak?

Suriye'nin  İdlip kentinde en az 150 kişinin hayatını kaybettiği, 500'den fazla kişinin yaralandığı, kimyasal saldırı sonrası, "Masum çocukları, masum ve küçük bebekleri son derece ölümcül olan kimyasal bir gazla öldürürseniz- insanlar hangi gaz olduğunu duyduğunda şok oldular- bu çok çizgileri geçer. Bir kırmızı çizginin ötesinde çok çok çizgileri geçer" diyen ABD Başkanı Trump'tan  Suriye'ye müdahale sinyali geldi.

Trump, Senato üyelerine yaptığı bir konuşmada, kimyasal silah saldırısına karşılık olarak  Suriye'ye "askeri hamlede" bulunmayı düşündüğünü ve bölgedeki durumun ciddiyetinin farkında olduğunu söyledi.

MÜDAHALE SEÇENEĞİ MASADA

ABD Başkanı  Donald Trump bazı kongre üylerine  Suriye'deki kimyasal saldırıdan sonra bölgeye askeri müdahaleyi gözden geçirdiğini ifade etti.

SAVUNMA BAKANI İLE GÖRÜŞÜYOR

CNN'e konuşan ABD'li yetkililer, Trump'ın bu konuda henüz kararını vermediğini ifade etse de savunma bakanıyla birlikte askeri müdahale ihtimalini masaya yatırdığını ifade etti.

ABD'DEN SURİYE'DE GÜVENLİ BÖLGE ADIMI

ABD Başkanı Trump, Suriye'de güvenli bölge için liderlerle görüştü.

"KIRMIZI ÇİZGİMİZİ GEÇTİ" DEMİŞTİ

Trump, Ürdün Kralı Abdullah ile dün Beyaz Saray’da yaptığı basın toplantısında da ‘Suriye’deki kimyasal saldırıya karşı harekete geçme sorumluluğum var. Yapılanlar benim için kabul edilemez. Suriye ve Esad’a karşı tavrım çok değişti. Bu olay kırmızı çizginin ötesinde; benim için çizgileri çok geçti’ ifadelerini kullanmıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER